برگزاری دومین جلسه انجمن علمی کارآفرینی و نوآوری ایران در اتاق تعاون

دومین جلسه هیئت مدیره انجمن علمی کارآفرینی و نوآوری ایران با حضور رئیس و دبیرکل اتاق تعاون ایران و نائب رئیس هیئت مدیره انجمن، به میزبانی اتاق تعاون ایران برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق تعاون ایران، بهمن عبداللهی رئیس اتاق تعاون ایران با تبریک انتخاب اعضای هیئت مدیره جدید، اظهار داشت: یکی از رویکردهای اتاق تعاون ایران این است که با بهره مندی از نظرات نخبگان دانشگاهی و افراد صاحبنظر برای اصلاح بهره وری در بنگاه های تعاونی و به طور اعم در واحد های اقتصادی کشور استفاده شود.

رئیس اتاق تعاون ایران ادامه داد: قریب به ۵۰ میلیون از جمعیت کشور با احتساب تعاونی های سهام عدالت در بخش تعاون عضو یا ذی نفع هستند. وی گفت: بخش تعاون جزو سه رکن اقتصاد کشور است که در حوزه های مختلفی نظیر کشاورزی، صنعت، مصرف، دانش بنیان، مسکن، کارآفرینی، بازرگانی و… فعالیت می کنند.

عبداللهی تصریح کرد: علاوه بر نص صریح اصل ۴۴ قانون اساسی که بخش تعاون ایران را به عنوان دومین رکن اقتصاد کشور می داند و سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری برای توسعه این بخش همچنین قانون اجرای سیاست های اجرایی و سایر قوانین مرتبط همچنین با توجه به این جمعیت کثیری که در این بخش ذی نفع هستند لازم است نسبت به توسعه و گسترش بخش تعاون اهتمام ویژه داشته باشیم.

وی اذعان داشت: بخش اقتصادی و بخش دانشگاهی نسبت به سرنوشت این کشور و برای توسعه اقتصادی کشور مسئول هستند. به گفته این مقام مسئول ۱۰۰هزار شرکت تعاونی وجود دارند که نیازمند اصلاح عملکرد و ارتقای بهره وری متناسب با استانداردهای روز دنیا هستند که این امر با همکاری و بهره مندی از تجربیات و دانش نخبگان و اساتید کشور محقق می شود.

رئیس اتاق تعاون ایران ابراز داشت: با توجه به این موارد، نیازمند کمک انجمن علمی کارآفرینی و نوآوری ایران برای بهبود وضعیت بخش تعاون و در دید کلان اقتصادکشور هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید